O nás

Zakladatel firmy, pan Tomáš Peter, má několikaleté zkušenosti s výrobou nábytku. Po vyučení v oboru truhlář si doplnil vzdělání o maturitu a poté po krátké pauze studoval na Mendlově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně , kterou dokončil s titulem dřevařský inženýr. Ve své firmě se snaží uplatnit jak teoretické znalosti získané studiem, tak zkušenosti z praxe ve výrobě. Svou firmu založil v roce 2004. Jedná se o malou firmu rodinného typu. 

VÝHODY SPOLUPRÁCE S NÁMI

 • zaměření u zákazníka
 • široký sortiment dezénů používaných materiálů
 • velký výběr doplňků
 • nabídka spotřebičů

 

VÝSTAVNÍ ČINNOST FOTOGALERIE

 

 

 

 

ZAJÍMAVOSTI Z OBORU - Seminář INTERIÉRY 2014

Dne 6.11.2014 proběhl odborný seminář interiéry 2014

Tato akce byla určena všem , kteří se zajímají o vybavování interiérů. Zůčastnil jsem se tohoto setkání a rád bych zde představil několik zajimavostí :

 1. Ing. Bastlová Iva se zde zamyslela nad tím kdo všechno se zabývá navrhováním interiérů a jaké to může mít následky , když návrhář nemá požadované vzdělání.
 2. Jan Vyhlíd zde ukázal zajimavosti z milánského veletrhu bylo zde odprezentováno mnoho zajímavých myšlenek.
 3. Siegfrid Röck zde prezentoval firmu Blum její program a novinky, které firma připravuje. Zajímavé zde bylo sledovat jak má firma promyšleno ukládání jednitlivých předmětů používaných v kuchyni.
 4. Petr Tschakert zde naznačil jakými způsoby se tvoří trendy a jak na nás působí.
 5. Zajimavou prezentaci měl Marco Meli. Odprezentoval zde výrobu vodovodních baterií. Prezentace byla poutavá a nechyběl v ní humor.
 6. Promyšlenou kancelář s lidskou tváří zde představili pánové Lukáš Novotný a Michal Havrda. Přál bych těmto pánům hodně investorů , kteří jejich myšlenky zrealizují.
 7. Tomáš Novák DiS. zde představil práci českých firem , které se zůčastnily vybudování interiérů na Maledivách. Krásná práce umístěna do exotického prostředí. Jen je otázka jak se s tím srovná místní příroda.
 8. Poutavá byla také přednáška Susan Kelly Corea Gamboa z Kostariky. Tato mladá dáma představila výrobu obkladů v Mexiku a jejich využití v České republice. Interiér zařízený těmito obklady působil velice vesele.
 9. Sochařka Veronika Richterová zde představila tvorbu z PET lahví. Je pozoruhodné co se dá z tohoto odpadového materiálu vytvořit.

Během dne se zde představilo ještě mnoho dalších přednášejících. Pokud by se chtěl někdo seznámit detailně s program je to možné na těchto stránkách : http://www.interiery2000.cz/program-2014

K přednáškám byl vydán i velice poutavý sborník přednášek.

Semináře Interiéry se zůčastňuji pravidelně každoročně. Pokud by se chtěl někdo z našeho kraje přidat, budu rád.

ZAJÍMAVOSTI Z OBORU - Seminář INTERIÉRY 2014 - fotodokumentace


RNDr. Jiří Homolka RNDr. Jiří Homolka
Ing. Bastlová Iva Ing. Bastlová Iva
Jan Vydlíd Jan Vydlíd
Siegfried Röck Siegfried Röck
Tschakert Petr Tschakert Petr
Marco Meli Marco Meli
Marco Meli Marco Meli
Tomáš Novák DiS. Tomáš Novák DiS.
Susan Kelly Corea Gamboa Susan Kelly Corea Gamboa
Susan Kelly Corea Gamboa Susan Kelly Corea Gamboa
Richterová Veronika Richterová Veronika
Richterová Veronika Richterová Veronika

ZAJÍMAVOSTI Z OBORU - Historie nábytku

"Važme si práce předků a učme se od nich, stejně jako se oni inspirovali předchozími generacemi."

Hoffmann Josef (1870-1956)

Architekt, designer důležitá osobnost secesního hnutí. Zakladatel Wiener Werkstätte. Autor brněnského domu. Rodný dům Hoffmanna slouží v současné době jako muzeum. Z nábytku je známá jeho polohovací židle viz. obrázek.

Jan Kotěra (1871-1923)

Architekt , urbanista, návrhář nábytku a malíř. Autor Národního domu v Prostějově. Níže uvedené fotky jsou ze zámku v Ratboři u Kolína.